Wstawianie obrazów

  • Post category:WordPress

Aby dodać zdjęcie do wpisu, musisz najpierw umieścić je w bibliotece multimediów. Aby to zrobić, kliknij kartę w przycisku Dodaj pliki „Wybierz pliki” (środek ekranu). Otworzy się okno dialogowe z drzewem katalogów na twoim komputerze. Wybierz obraz dysku, który chcesz wstawić (możesz dodać wiele obrazów jednocześnie) i naciśnij „Otwórz”.

Obrazy można również umieszczać na serwerze, przeciągając je z folderu na komputerze i upuszczając w obszarze dodawania zdjęć.

Jeśli pliki są duże, musisz poczekać trochę dłużej, aż pliki zostaną przesłane na serwer. Wybrane obrazy są otoczone niebieską ramką, ponadto na dole ekranu znajduje się liczba i lista wybranych miniatur.

Wybierz jedno zdjęcie, które chcesz wstawić wpis. Po prawej stronie będą dodatkowe opcje dla wybranego obrazu. Możesz teraz ustawić szczegółowe zdjęcie – na ekranie, aby dodać multimedia, lub później – po wstawieniu go do listy, klikając edycję zdjęć.
Na górze kolumny z opcjami zdjęcia znajdują się szczegóły załączonego pliku: nazwa pliku, data dodania, rozmiar i wymiary.

Edycja obrazu to zestaw interesujących narzędzi do edycji obrazu ze strony. Możesz ich użyć:

zdjęcia ramek
obróć obraz,
odbicie lustrzane,
skaluj obraz

Wracając do kolumn informacji i opcji dla obrazu – jest następne okno zawierające adres URL obrazu, a pod nim są ważne pola do wypełnienia:
Tytuł – pojawia się po najechaniu myszką na obraz oraz podpisie zdjęcia w galerii. Auto tytuł pochodzi od nazwy obrazu.
Etykieta – w większości motywów pojawi się jako podpis.
Tekst alternatywny – ten tekst zostanie wyświetlony, jeśli nie możesz odczytać obrazu, będzie on również czytany przez roboty wyszukiwarek.
Opis – dodatkowe informacje o zdjęciu, zwykle nie są wyświetlane na stronie, ale mogą pojawić się pod zdjęciem na stronie w załączniku.

Dodanie wszystkich powyższych informacji nie jest obowiązkowe, ale wpływają one między innymi na widoczność w wyszukiwarkach. Google lubi, gdy zdjęcia są poprawnie opisane, a ponadto dochodzimy do wyników graficznych i tym samym zyskujemy dodatkowy ruch.

Dostępne są następujące opcje:
plik multimedialny,
załącznik strony (automatycznie generowana strona, na której jest tylko ten obraz).
brak (jeśli wybierzesz tę opcję, obraz przestanie być hiperłączem).

Rozmiar – wybór trzech rozmiarów, które uformowały się w momencie przesyłania zdjęć na serwer: miniaturowego, średniego i pełnego rozmiaru
Po zakończeniu wszystkich ustawień naciśnij przycisk Wstaw, aby wejść – obraz pojawi się w treści.